✕
نمونه سوال رایگان فنی و حرفه ای
دسته بندی ها
خوشه خدمات
خوشه صنعت
خوشه فرهنگ و هنر
خوشه کشاورزی
آزمون آنلاین پداگوژی (مربیگری) فنی و حرفه ای - آزمون سری 2
آزمون های آنلاین پداگوژی (مربیگری) فنی و حرفه ای
سوال 1 از 40: از مراحل تهیه محتوای درسی کل به جزء نمی باشد:
مطالب رندومی و تصادفی
مطالب رندومی و تصادفی
اهداف - مفهوم، معنی و رئوس مطالب
اهداف - مفهوم، معنی و رئوس مطالب
تصویر کلی از موضوع آموزش
تصویر کلی از موضوع آموزش
مطالب مفصل و کامل
مطالب مفصل و کامل
سوال 2 از 40: در کدام روش مربی می تواند از قدرت عملکرد و شناخت بدست آمده توسط فراگیران آگاهی یابد؟
روش پرسش و پاسخ
روش پرسش و پاسخ
روش حل مسئله
روش حل مسئله
طوفان فکری
طوفان فکری
روش ایفای نقش
روش ایفای نقش
سوال 3 از 40: در سطح ........ یادگیری فراگیران بایستی توانایی قضاوت درباره ارزش مطالب مورد نظر را داشته باشند.
ارزشیابی
ارزشیابی
تجزیه و تحلیل
تجزیه و تحلیل
دانش
دانش
شناخت
شناخت
سوال 4 از 40: کدام یک از عوامل زیر در طرح درس سوالات نقش اساسی دارد؟
توجه به هدفهای کلی آموزش
توجه به هدفهای کلی آموزش
توجه به ابزار و وسایل آموزشی
توجه به ابزار و وسایل آموزشی
توجه به هدفهای رفتاری آموزشی
توجه به هدفهای رفتاری آموزشی
توجه به مدت زمان آموزش
توجه به مدت زمان آموزش
سوال 5 از 40: سطح دانش مربوط به حیطه ........... است.
رفتاری
رفتاری
عاطفی
عاطفی
روان - حرکتی
روان - حرکتی
شناختی
شناختی
سوال 6 از 40: الگوی گفتگوی دو جانبه بین مربی و فراگیر مربوط به روش ...... می باشد:
بحث میان فراگیران
بحث میان فراگیران
بحث کنترل شده
بحث کنترل شده
بحث آزاد
بحث آزاد
بحث گروهی
بحث گروهی
سوال 7 از 40: کدام گزینه شاخص های یادگیری در رویکرد جدید تدریس را بیان می کند؟
فرآیند محور - فراگیر محور و یادگیری دو سویه
فرآیند محور - فراگیر محور و یادگیری دو سویه
فراگیران به دنبال چرا - فراگیر منفعل - یادگیری تک سویه
فراگیران به دنبال چرا - فراگیر منفعل - یادگیری تک سویه
فرآیند محور - مربی محور - انعطاف پذیری جلسات
فرآیند محور - مربی محور - انعطاف پذیری جلسات
ترس از آزمون خطا - فرآیند محور - فراگیر محور
ترس از آزمون خطا - فرآیند محور - فراگیر محور
سوال 8 از 40: اولین هدف در آموزش:
ارتقاء مهارت
ارتقاء مهارت
مهارت حل مسئله
مهارت حل مسئله
بکارگیری دانش
بکارگیری دانش
تغییر نگرش
تغییر نگرش
سوال 9 از 40: تعریف طرح درس:
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های آموزشی
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های آموزشی
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های مدیریت
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های مدیریت
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های مربی
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های مربی
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های کارآموز
ساماندهی و برنامه ریزی مجموعه فعالیت های کارآموز
سوال 10 از 40: کلمه توانایی در استاندارد آموزشی به مفهوم .........
مبانی مطالب تئوری است
مبانی مطالب تئوری است
داشتن اطلاعات کامل است
داشتن اطلاعات کامل است
قدرت انجام کار است
قدرت انجام کار است
داشتن اطلاعات مقدماتی است
داشتن اطلاعات مقدماتی است
سوال 11 از 40: از اهداف کلی ارزشیابی می باشد:
فرهنگی - سیاسی
فرهنگی - سیاسی
مشارکتی - فرهنگی
مشارکتی - فرهنگی
اجتماعی - تربیتی
اجتماعی - تربیتی
مشارکتی - تربیتی
مشارکتی - تربیتی
سوال 12 از 40: کدامیک از موارد زیر جزء حیطه عاطفی نمی باشد؟
پاسخ
پاسخ
تقلید
تقلید
دریافت
دریافت
سازماندهی
سازماندهی
سوال 13 از 40: کدام سطح در حیطه شناختی صرفاً جنبه حفظی دارد؟
سطح دانش
سطح دانش
سطح ادراک
سطح ادراک
سطح کاربرد
سطح کاربرد
سطح تجزیه و تحلیل
سطح تجزیه و تحلیل
سوال 14 از 40: کدامیک از موارد زیر شرایط انسانی در تنظیم طرح درس نمی باشد؟
نور و گرما
نور و گرما
علاقه فراگیران به رشته آموزشی
علاقه فراگیران به رشته آموزشی
شرایط فراگیران
شرایط فراگیران
سطح سواد و میزان تحصیلات و ضریب هوشی
سطح سواد و میزان تحصیلات و ضریب هوشی
سوال 15 از 40: در روش طوفان فکری کدام مورد صحیح است؟
ارزیابی صلاحیت ها
ارزیابی صلاحیت ها
کنترل فرآیند یادگیری
کنترل فرآیند یادگیری
انتقاد ممنوع است
انتقاد ممنوع است
کار میدانی
کار میدانی
سوال 16 از 40: کدام گزینه جزء عوامل موثر در انتخاب مواد آموزشی نمی باشد؟
واقعی بودن
واقعی بودن
ساده نبودن
ساده نبودن
متناسب بودن
متناسب بودن
در دسترس بودن
در دسترس بودن
سوال 17 از 40: متداول ترین شیوه های تدریس مربی محور عبارتند از:
شیوه اکتشافی
شیوه اکتشافی
شیوه مکتبی
شیوه مکتبی
شیوه سخنرانی
شیوه سخنرانی
شیوه توضیحی
شیوه توضیحی
سوال 18 از 40: از عوامل تاثیر گذار بر سبک یادگیری نمی باشد:
نظر مدیریت
نظر مدیریت
وراثت
وراثت
تعلیم و تربیت
تعلیم و تربیت
زیست محیطی
زیست محیطی
سوال 19 از 40: مطلوب است تعریف روایی:
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن مربی باشد
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن مربی باشد
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که هدف از دوره است
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که هدف از دوره است
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن کارآموز باشد
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن کارآموز باشد
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن طراح باشد
همان عاملی را اندازه گیری می نماید که در ذهن طراح باشد
سوال 20 از 40: به نظر شما بهترین آزمون در نظام فنی و حرفه ای:
آزمون عملی
آزمون عملی
آزمون کتبی
آزمون کتبی
آزمون ترمیمی
آزمون ترمیمی
آزمون شفاهی
آزمون شفاهی
سوال 21 از 40: در کدام آزمون شناخت ظرفیت و توانایی فراگیر در جهت هدایت آموزشی فراگیر مورد توجه قرار می گیرد؟
آزمون ترمیمی
آزمون ترمیمی
آزمون ارتقایی
آزمون ارتقایی
آزمون تشخیصی
آزمون تشخیصی
آزمون مقطعی
آزمون مقطعی
سوال 22 از 40: ............ عبارتست از کلیه ویژگی ها و شرایط فراگیران جهت آموزشی و اجرای طرح درسی.
شرایط انسانی
شرایط انسانی
شرایط محیطی
شرایط محیطی
شرایط سنی
شرایط سنی
شرایط خانوادگی
شرایط خانوادگی
سوال 23 از 40: ترجیحات فردی در یادگیری محتوای آموزشی نامیده می شود:
سبک های فرمایشی
سبک های فرمایشی
سبک های یادگیری
سبک های یادگیری
سبک های آموزشی
سبک های آموزشی
سبک های مدیریتی
سبک های مدیریتی
سوال 24 از 40: اولین عامل موثر در تدوین طرح درس عبارتند از ...........
شرایط عوامل انسانی
شرایط عوامل انسانی
شرایط محیطی
شرایط محیطی
شرایط مکانی و مواد آموزشی
شرایط مکانی و مواد آموزشی
شرایط زمان و تاثیر احتمالی آن
شرایط زمان و تاثیر احتمالی آن
سوال 25 از 40: پایین ترین سطح یادگیری در حیطه شناختی چیست؟
سطح قضاوت و ارزشیابی
سطح قضاوت و ارزشیابی
سطح تجزیه و تحلیل
سطح تجزیه و تحلیل
سطح دانش
سطح دانش
سطح سازمان بندی
سطح سازمان بندی
سوال 26 از 40: فرآیند ایجاد هر چیز جدید که برای فرد-افراد-گروه-سازمان-صنعت و یا یک اجتماع ارزش مهمی داشته باشد را چه می نامند؟
مدیریت
مدیریت
نوآوری
نوآوری
قضاوت
قضاوت
خلاقیت
خلاقیت
سوال 27 از 40: ایجاد انگیزه و تعامل با کارآموزان در کدام مرحله از مدل عمومی تدریس مطرح است؟
مرحله ارزشیابی
مرحله ارزشیابی
بعد از تدریس
بعد از تدریس
قبل از تدریس
قبل از تدریس
ضمن تدریس
ضمن تدریس
سوال 28 از 40: بر هم زدن روند عادت های فکری را چه می نامند؟
نوآوری
نوآوری
ابتکار
ابتکار
ابداع
ابداع
خلاقیت
خلاقیت
سوال 29 از 40: هماهنگی اعصاب و عضلات در کدام حیطه یادگیری مطرح است؟
عاطفی
عاطفی
شناختی
شناختی
رفتاری
رفتاری
روان حرکتی
روان حرکتی
سوال 30 از 40: کلمه اصول در استاندارد مهارت آموزشی به مفهوم .......... می باشد:
قدرت انجام کار است
قدرت انجام کار است
داشتن اطلاعات مقدماتی است
داشتن اطلاعات مقدماتی است
داشتن اطلاعات کامل است
داشتن اطلاعات کامل است
مبانی مطالب تئوری است
مبانی مطالب تئوری است
سوال 31 از 40: فراگیران .......... سعی می کنند با تکرار و تمرین های مداوم به کار تسلط پیدا کنند و انجام آن فعالیتها برایشان عادی شود.
حیطه لمسی
حیطه لمسی
حیطه روان حرکتی
حیطه روان حرکتی
حیطه شناختی
حیطه شناختی
حیطه آموزشی
حیطه آموزشی
سوال 32 از 40: روشی که مربی بوسیله آن کارآموز را به تفکر درباره مفهومی جدید یا بیان مطلبی تشویق می کند:
روش پرسش و پاسخ
روش پرسش و پاسخ
حل مسئله
حل مسئله
شیوه بحث
شیوه بحث
واحد کار
واحد کار
سوال 33 از 40: انگیزه های ابتدایی و لازم از عوامل محرک انگیزه های اکتسابی در کلاس درس به ترتیب ........
طرح سوالات جالب - با میل و رغبت تدریس نمودن - ایجاد رقابت در فراگیران
طرح سوالات جالب - با میل و رغبت تدریس نمودن - ایجاد رقابت در فراگیران
استفاده از وسایل آموزشی خوب - طرح معما و مسئله - ایجاد رقابت در فراگیران
استفاده از وسایل آموزشی خوب - طرح معما و مسئله - ایجاد رقابت در فراگیران
شخصیت مربی - طرح معما و مسئله - استفاده از وسایل آموزشی
شخصیت مربی - طرح معما و مسئله - استفاده از وسایل آموزشی
شخصیت مربی - با میل و رغبت تدریس نمودن - چارچوب واضح تدریس
شخصیت مربی - با میل و رغبت تدریس نمودن - چارچوب واضح تدریس
سوال 34 از 40: "با میل و رغبت تدریس نمودن" یعنی: .............
ایجاد رقابت در فراگیران
ایجاد رقابت در فراگیران
مطرح کردن پرسش و پاسخ
مطرح کردن پرسش و پاسخ
پرهیجان تدریس نمودن
پرهیجان تدریس نمودن
معرض درس و اهداف آن
معرض درس و اهداف آن
سوال 35 از 40: فرآیندی است برای کشف توالی و ترتیب صحیح راههایی که به یک هدف یا یک راه حل منتهی می شود.
روش شبیه سازی
روش شبیه سازی
روش ایفای نقش
روش ایفای نقش
روش پرسش و پاسخ
روش پرسش و پاسخ
روش حل مسئله
روش حل مسئله
سوال 36 از 40: در اجرای تدریس "تشریح اهداف جزئی" جزء کدام مرحله می باشد؟
تکمیل اطلاعات
تکمیل اطلاعات
ارائه اطلاعات
ارائه اطلاعات
ایجاد انگیزه
ایجاد انگیزه
کنترل موفقیت
کنترل موفقیت
سوال 37 از 40: حیطه های یادگیری به ترتیب عبارتند از .............
حیطه شناختی - حیطه عاطفی - حیطه روان حرکتی
حیطه شناختی - حیطه عاطفی - حیطه روان حرکتی
حیطه رفتاری - حیطه کرداری - حیطه انجام مسئولیت
حیطه رفتاری - حیطه کرداری - حیطه انجام مسئولیت
سطح شناخت - سطح دانش - سطح عاطفی
سطح شناخت - سطح دانش - سطح عاطفی
سطح دانش - سطح شناخت - سطح کاربردی
سطح دانش - سطح شناخت - سطح کاربردی
سوال 38 از 40: حفظ ارتباط چهره به چهره به هنگام تدریس با استفاده از کدامیک از تکنولوژی های آموزشی زیر ممکن است:
اسلاید
اسلاید
فیلم استریپ
فیلم استریپ
اورهد
اورهد
اپک
اپک
سوال 39 از 40: تعیین هدف های کلی درس مربوط به:
فعالیتهای بعد از درس
فعالیتهای بعد از درس
ارکان طرح درس
ارکان طرح درس
فعالیتهای قبل از درس
فعالیتهای قبل از درس
فعالیتهای ضمن درس
فعالیتهای ضمن درس
سوال 40 از 40: کد بین المللی استاندارد توسط چه سازمانی تدوین شده است؟
سازمان یونسکو
سازمان یونسکو
سازمان یونیسف
سازمان یونیسف
سازمان ملل
سازمان ملل
سازمان بین المللی کار
سازمان بین المللی کار
سوال قبل
سوال بعد
ارسال پاسخنامه
انصراف از آزمون
میهن تست - برگزاری آزمون های آنلاین فنی و حرفه ای
به روزترین آزمون آنلاین ادواری فنی و حرفه ای و آمادگی برای آزمون های پایانی آموزشگاه های فنی و حرفه ای